Recenzje albumówNews

DAVID CROSS, angielski skrzypek, klawiszowiec, kompozytor, wykładowca London Metropolitan University. Znany jako muzyk super grupy King Crimson, z którą współpracował w latach 1972-1974. Pozostawił wkład w trzech klasycznych albumach King Crimson: ,,Larks’ Tongues in Apic”, „Starless and Bible Black” oraz „Red”. Po współpracy z King Crimson dużo podróżował, ostatecznie wrócił do muzyki poprzez pracę w teatrze. W 1987 roku wraz z Keithem Tippettem (eks-King Crimson) założył zespół o nazwie Low Flying Aircraft. W ostatnich latach Cross wydał serię nagrań w duecie z Robertem Frippem, Andrew Keelingiem, Andrew Bookerem (z No-Man), Davidem Jacksonem (dawniej Van der Graaf Generator) i Peterem Banksem (dawniej Yes). Cross komponował muzykę teatralną i pracował jako aktor. Prowadzi własną wytwórnię płytową Noisy Records. Na polskiej trasie DAVID CROSS BAND zaprezentują materiał z płyty King Crimson “Larks's Tongues In Aspic”, od wydania której, w tym roku mija dokładnie pięćdziesiąt lat!softm

21.02.2024 godz. 19.00 - Katowice, Kinoteatr Rialto (parter miejsca siedzące nienumerowane,
balkon miejsca siedzące numerowane)
22.02.2024 godz. 19.00 - Wrocław, Sala koncertowa Radia Wrocław (miejsca siedzące
nienumerowane)
23.02.2024 godz. 19.00 - Poznań, Centrum Kultury Zamek (miejsca siedzące nienumerowane)
24.02.2024 godz. 19.00 - Bydgoszcz, Kuźnia (miejsca siedzące nienumerowane + miejsca stojące)
25.02.2024 godz. 19.00 - Warszawa, Hybrydy (miejsca siedzące nienumerowane + miejsca stojące)
Bilety:
179 zł przedsprzedaż, 199 zł w dniu koncertu.
Eventim, eBilet, Rock Serwis, Ticketmaster, CK Zamek, Kinoteatr Rialto, Klub Kuźnia.
Skład zespołu:
David Cross - skrzypce elektryczne
Jonathan Casey - śpiew, gitara
Sheila Maloney – instrumenty klawiszowe
Mick Paul - bas, śpiew
Jack Summerfield - perkusja

 

Po udanym koncercie Antimatter na tegorocznym Mystic Festival w Gdańsku, Mick Moss wraca do Polski na cztery koncerty akustyczne. Będą to ostatnie występy angielskiego muzyka przed półtorarocznym okresem odpoczynku od tras koncertowych w czasie którego Moss chce poświęcić się całkowicie komponowaniu nowego materiału. Na koncertach w Krakowie (22.11), Poznaniu (23.11), Łodzi (24.11) oraz Wrocławiu (25.11) usłyszeć będzie można utwory z ostatniego albumu Antimatter „A Profusion of Thought,” jak też z klasycznych i docenianych przez fanów „Leaving Eden,” „Consipire” czy „Epitaph.” Na koncertach razem z Mickiem Mossem wystąpi Dave Hall.tlo wydarzenia FB 1920x1080 Antimatter listopad 2023

Bilety dostępne na bilety24:

oraz jako bilety kolekcjonerskie na IndependentMusicMarket.com

Ceny biletów:

- 75 zł do 31.08 lub wyczerpania 1 puli
- 85 zł
- 95 zł w dniu koncertu

Organizatorami koncertów są Independent Music Market oraz Iron Realm Productions.

 

poniedziałek, 04 wrzesień 2023 18:22

Jethro Tull już wkrótce w Polsce.

Ian Anderson to Jethro Tull, a Jethro Tull to Ian Anderson. Istniejący od 1967 r. zespół został założony właśnie przez niezwykle uzdolnionego i ekstrawaganckiego multiinstrumentalistę. W kwietniu br. Jethro Tull wydał nowy album - „RökFlöte”. Natychmiast po wydaniu płyty, Anderson z resztą muzyków wyruszył w trasę koncertową zatytułowaną: „The Seven Decades World Tour 2023”, w ramach której już we wrześniu Jethro Tull wystąpi dwukrotnie w Polsce. Zapraszamy na koncerty w Zabrzu i Bydgoszczy.

Zabrze – 15 września 2023 – Dom Muzyki i Tańca

Bydgoszcz – 17 września 2023 – SISU Arenajethrotrasa

Jethro Tull to brytyjski zespół rockowy, należący do kanonicznych grup, dzięki którym muzyka rockowa nabrała takiego, a nie innego kształtu. Założyciel – Ian Anderson – nazwę zespołu zaczerpnął od nazwiska żyjącego na przełomie XVII i XVIII wieku angielskiego agronoma. Grupa nigdy nie zamknęła się w obrębie jednego stylu muzycznego i inspirowała się: blues rockiem, folk rockiem, rockiem progresywnym oraz hard rockiem. Teksty piosenek są zazwyczaj pełne metafor, poetyckie, ironiczne i często prowokacyjne.

Mimo wielu zmian składów, grupa działa od 1967 r. a jego spiritus movens pozostaje artystycznie nieobliczalny lider - Ian Anderson. Jethro Tull nagrało ponad dwadzieścia albumów. Spośród nich, płyty takie jak: „Aqualung” (1971 r.), „Thick as a Brick” (1972 r.) czy „Heavy Horses” (1978 r.) są uznawane za absolutną klasykę rocka.

Trasa „THE SEVEN DECADES” skupia się wokół wczesnych albumów grupy w klimacie progresywnym, takich jak „Stand Up”, „Benefit”, „Aqualung”, „Thick As A Brick”, „Passion Play”, oraz Thick As A Brick 2” z 2012 roku. Czas, kiedy koncerty były niemożliwe, zespół wykorzystał na nagranie nowego materiału, który ukazał się w kwietniu bieżącego roku jako album "RökFlöte". Niezwykle udana płyta, nawiązuje do najlepszych pozycji w dyskografii zespołu i kilka utworów z niej usłyszymy na żywo podczas polskiej trasy koncertowej. Jethro Tull przyjedzie do Polski w składzie: Ian Anderson (śpiew, flet, gitara akustyczna, mandolina, buzuki, harmonijka ustna, ukulele), David Goodier (bas), John O'Hara (klawisze), Joe Parrish (gitara) oraz Scott Hammond (perkusja).

Kuźnia Bydgoszcz zaprasza

17 września 2023, Bydgoszcz, SISU Arena

otwarcie drzwi: 18.00

koncert: 19.00

Ceny biletów:

VIP przedsprzedaż 335 zł/w dniu koncertu 355 zł

Miejsca I przedsprzedaż 295 zł/ w dniu koncertu 315 zł

Miejsca II przedsprzedaż 265 zł/ w dniu koncertu 285 zł

Miejsca III przedsprzedaż 225 zł/ w dniu koncertu 245 zł

Miejsca IV przedsprzedaż 185 zł/ w dniu koncertu 205 zł

 

piątek, 01 wrzesień 2023 17:07

Andareda - powraca po 12 latach!

Jedna z najciekawszych polskich progresywnych grup powraca po 12 latach z nowym albumem! Już 10 września ukaże się nowy studyjnych krążek Andaredy, „Eksperyment człowiek”. Jak zapowiada sam zespół, to najdojrzalsza, a zarazem najbardziej subtelna płyta w dorobku tej śląskiej grupy.

„Pędzimy przed siebie, wpatrując się w karierę, gromadzenie dóbr materialnych czy zdobywanie wygodnego życia pełnego poklasku i splendoru.” – tak o utworze „Fałszywy Cel” opowiada Piotr Skałka, wokalista i autor tekstów Andaredy – „Zakochani w sobie i w swoich osiągnięciach tracimy czasem to, co naprawdę najistotniejsze. Bywa, że dostrzegamy cenę dopiero po katastrofie. Niestety bywa i tak, że znając cenę i tak mkniemy przed siebie, nie mając siły się już zatrzymać. Fałszywy cel to opowieść o takim właśnie bezrefleksyjnym biegu, którego niejednokrotnie jesteśmy uczestnikami.”Andareda foto
Nad swoim najnowszym albumem zespół rozpoczął prace już 6 lat temu i na przestrzeni tego czasu członkowie grupy przetrwali niejedną burzę w swoich szeregach, a pandemia, która opanowała i sparaliżowała świat, również skutecznie opóźniła premierę krążka. Finalnie formacja
dokończyła nagrania studyjne albumu w ciągu 3 letnich miesięcy tego roku pod czujnym okiem Jarosława Toifla w gliwickim MAQ Records.
Piotr Skałka: „Eksperyment Człowiek’ w dużej mierze koncentruje się na sprawach najistotniejszych. To zmierzenie się z najtrudniejszymi kwestiami, to prowokowanie do zadawania coraz to odważniejszych pytań, a także próba zrozumienia końca, jako cyklu a zarazem etapu w przygotowaniu do dalszej drogi. To także rozważanie koncepcji wyboru istnienia... Mam wrażenie, że cała poprzednia ponad dwudziestoletnia droga artystyczna była zaledwie przygotowaniem do tego, aby zmierzyć się z tymi tematami, które poruszamy na płycie. Także o tym co nieuniknione – mówimy tu o koncepcji wyboru istnienia, miłości, cierpieniu, wzlotach, upadkach a finalnie również o śmierci.”
Natomiast perkusista formacji, Remigiusz Szewczyk tak mówi o nadchodzącym krążku: „Wielowymiarowa, nietuzinkowa, zjawiskowa wypowiedź słowno – muzyczna, o wielu warstwach zarówno pod względem tekstu, jak i rytmiki, melodii, barw...Życie, czy wiemy, czym ono jest?”
A Piotr Skałka podsumowuje: „Pamiętaj, że nie jest to płyta dla każdego. Nie spodziewaj się na niej tylko rozrywki, raczej zmuszania do refleksji i osobistego trudu zmierzenia się z tym, co czasem najtrudniejsze. Jednakże nie lękaj się podejmowania takiego trudu. To też jest piękne”.Andareda okładka
Zespół swoją działalność rozpoczął w 1995 roku pod nazwą Blockheads. Formacja zadebiutowała w 2004 roku za sprawą krążka „Zmierzam”, a kolejna płyta grupy ukazała się w 2011 roku, album zatytułowany „W pobliżu rzeczywistości” został już wydany pod nazwą Andareda. Zespół działa obecnie w składzie:
Piotr Skałka - wokal, instrumenty klawiszowe, gitara akustyczna, autor słów,
Arkadiusz Jóźwik - gitary,
Remigiusz Szewczyk – perkusja,
Tomasz Pieprzny – klawisze,
Marcin Pęczak – bas.

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/andaredaofficial
https://andareda.pl

 

czwartek, 31 sierpień 2023 16:18

Pendragon everyone is a VIP weekend w Polsce!

Kiedy w 2020 roku przerwano trasę zespołu, nikt nie spodziewał się, że do koncertów wrócą dopiero za trzy lata. Pamiętny koncert w Poznaniu i nocna ucieczka w kierunku Wielkiej Brytanii w obawie przed zamknięciem granic pozostała w pamięci na długo. Dzisiaj możemy jednak już odetchnąć, a zespół przygotował wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się właśnie w naszym kraju!

Everyone is a VIP weekend czyli:
- 2 dni wypełnione wydarzeniami z udziałem zespołu
- 3 niepowtarzalne koncerty
- sesja tzw. ”Meet&Greet” czyli możliwość osobistego spotkania z zespołem
- sesja „Q&A” czyli pytania od publiki, na które muzycy będą odpowiadać osobiście, na żywo z udziałem tłumacza
- wspólna, grupowa sesja zdjęciowa, z której każdy otrzyma pamiątkową fotografię
- upominki dla weekendowych VIPów!
- dedykowana strona internetowa po wydarzeniu, na której zebrane zostaną wspomnienia i galerie z tego wydarzenia!
I co najważniejsze, wszystkie powyższe punkty dotyczą każdego uczestnika posiadającego bilet na dany dzień!1920x1080 1

Poniżej publikujemy podział artystyczny:

25.05. 2024 Dzień 1 – dwa wyjątkowe koncerty
- Koncert Love Over Fear + old favourites, kończący przerwaną przez pandemię trasę promującą ostatnią płytę. Nie zabraknie także wybranych i lubianych przez fanów starszych utworów.
- Koncert akustyczny, który odbędzie się po głównym koncercie

26.05.2024 Dzień 2: koncert oraz spotkania z zespołem

- Koncert Window Of Life + old favourites, podczas którego zespół zagra w całości jeden z najlepszych albumów progresywnego rocka! Dodatkowo pojawi się także wybór innych utworów, ulubionych przez fanów!
- Spotkanie Meet&Greet
- Sesja Q&A, na której będziecie mogli zadać zespołowi nurtujące Was pytania!
- Wspólna sesja zdjęciowa zwieńczona rozdaniem pamiątkowej fotografii dla każdego!

Każdy bilet będzie zawierał klucz dostępu do dedykowanej strony internetowej oraz specjalne upominki!

Bilety dostępne pod linkiem: https://fanlink.to/PendragonWeekendPL

Bilet dwudniowy ze wstępem na wszystkie wydarzenia programu:
299zł – I pula (limitowana)
349zł – II pula oraz w dniu koncertu
Bilet jednodniowy ze wstępem na części odbywające się danego dnia:
179zł – I pula (limitowana)
199zł – II pula oraz w dniu koncertu

Miejsce wydarzenia: CK Wiatrak, Zabrze, ul. Wolności 395pendragon featured

Pendragon to prawdziwa legenda neo-prog rocka. Zespół w kanonie najważniejszych grup tego gatunku wymieniany jest jednym tchem obok takich gwiazd jak Marillion czy Camel.
Przez lata swojej działalności nagrali przełomowe albumy (m. in. The World, The Window of Life, The Masquerade Overture), na których wzorowali się kolejni artyści. W Polsce zespół cieszy się szczególną popularnością, w dużej mierze dzięki jego częstej prezentacji w słynnych audycjach radiowych PR3 w latach 80tych. Potwierdzają to wypełnione sale i wyprzedane koncerty. W 2020 roku, choć trasa nie została dokończona, zespól w niezmienionym do dziś składzie: Nick Barrett (gitara, wokal), Clive Nolan (klawisze), Peter Gee (gitara basowa) oraz Jean-Vincent Velazco dał dwa koncerty, które przez fanów wspominane są do dzisiaj, jako jedne z najpiękniejszych wydarzeń muzycznych.
Uczta muzyczna w połączeniu z czasem spędzonym z zespołem, rozmowami i spotkaniami z innymi fanami to wydarzenie, na którym nie może Was zabraknąć w 2024 roku!

Dla nas to jedno najważniejszych wydarzeń muzycznych dekady, do zobaczenia!

 

poniedziałek, 24 lipiec 2023 17:17

Zapraszamy na INO-ROCK Festival 2023

Ino-Rock Festival 2023

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w ostatnią sobotę sierpnia, odbędzie się już XV edycja festiwalu Ino-Rock. W tym roku, 26 sierpnia w Teatrze Letnim, fani rocka progresywnego i nie tylko, będą mieli okazję cieszyć się występami wyjątkowych pięciu artystów, którzy do Inowrocławia przyjadą z różnych zakątków Europy.ino23baner

Festiwal rozpocznie występ katowickiego zespołu HERE ON EARTH. Grupa istnieje od 2014 roku, tworząc dźwięki z pogranicza rocka alternatywnego i rocka progresywnego. Zadebiutowali w 2015 roku EP-ką „Day.One”, która była przedsmakiem wydanego w następnym roku pierwszego w pełni wymiarowego albumu „.In.Ellipsis.”. Płyta stała się Albumem Tygodnia w internetowym radiu RockSerwis.fm, gdzie została wysoko oceniona. To przełożyło się na sukces w notowaniach listy przebojów „Czwartkowy Czart i Anioł”. Przez kilka kolejnych miesięcy utwór „Liquid Diamond Lipstick” znajdował się w TOP10. W 2022 roku ukazał się trzeci album Here On Earth „Nic nam się nie należy”, który zebrał wręcz entuzjastyczne recenzje: Płyta przejmująca, najlepsza w dorobku Here on Earth – komplementował na łamach „Teraz Rocka” Paweł Brzykcy.

Po reprezentantach polskiej sceny progresywnej, na festiwalu Ino-Rock będziemy mieli okazję posłuchać muzyki reprezentantów sceny niemieckiej, czyli LONG DISTANCE CALLING. Ten dobrze znany polskiej publiczności zespół, rozpoczynał karierę 16 lat temu, początkowo skłaniając się ku dźwiękom w stylu post rockowym, czego reprezentantem były albumy „Satellite Bay” (2007) czy Avoid The Light (2009). Z czasem jednak ich muzyka zaczęła nabierać bardziej wyrafinowane i nie przywiązane do jednego stylu dźwięki. Kwartet z Münster – gitarzyści David Jordan i Florian Füntmann, basista Jan Hoffman i perkusista Janosch Rathmer – stali się nowoczesnym punktem odniesienia dla pomysłowej, progresywnej i dumnie ekscentrycznej ciężkiej muzyki. W 2020 roku, pomimo braku możliwości ruszenia w trasę, zespół wydał siódmy i jak dotąd najbardziej absorbujący album „How Do We Want To Live?”. Skomplikowane, ale głęboko satysfakcjonujące koncepcyjne dzieło, ukazuje trwającą ekspansję brzmienia Long Distance Calling, w wyniku czego zyskał szerokie uznanie. Nie mogąc tym razem dotrzeć ze swoją nową muzyką bezpośrednio do publiczności, postanowili zamiast tego ponownie entuzjastycznie rzucić się w proces twórczy. Efektem końcowym całej tej kreatywności jest z pewnością jeden z największych progresywnych albumów zespołu. Ósmy album Long Distance Calling – zatytułowany „Eraser” – jest bezpośrednim i szczerym hołdem dla stopniowej erozji natury z rąk ludzkości. „Eraser” ukazał się w 2022 roku i jest poświęcony zagrożonym gatunkom na świecie, a każde nagranie reprezentuje jedno konkretne stworzenie, któremu grozi wyginięcie.

Jako trzeci wykonawca na deskach Teatru Letniego w Inowrocławiu pojawi się kolejny krajowy reprezentant rocka progresywnego. A jest nim legendarny warszawski zespół COLLAGE, który pod koniec 2022 roku, po ponad ćwierć wieku wydawniczej posuchy, powrócił albumem „Over And Out” – uznanym za „ulubiony album roku” przez słuchaczy radia Rockserwis FM. Płyta spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem nie tylko progresywnej publiczności. Tuż po premierze album znalazł się w czołówce najlepiej sprzedających się płyt w Polsce (docierając do 5. pozycji na liście OLiS), zaś recenzenci, tak w ojczyźnie muzyków, jak i poza jej granicami, nie powstrzymywali zachwytów, nierzadko sugerując, że ten niezwykle wyczekiwany album, jest najlepszym osiągnięciem zespołu, a na pewno nie ustępujący poprzednim wydawnictwom. Trzeba tu odnotować, że wydany w 1994 roku album „Moonshine”, zyskał wręcz kultowy status, na stałe wpisując się w kanon światowego rocka progresywnego. Podobnie jak wydany cztery lata wcześniej album „Baśnie” sprawił, że w latach dziewięćdziesiątych Collage był jednym z najciekawszych i bez wątpienia najważniejszych polskich zespołów z kręgu rocka progresywnego. W tym roku Collage będzie miał okazję po raz drugi pokazać się przed publicznością festiwalu Ino-Rock. W 2017 roku, właśnie w Inowrocławiu, grupa po raz pierwszy wystąpiła w obecnym składzie, który obok weteranów: perkusisty Wojtka Szadkowskiego, klawiszowca Krzysztofa Palczewskiego i basisty Piotra Mintaya Witkowskiego, tworzą: gitarzysta Michał Kirmuć (występujący równocześnie w brytyjskim Red Box) i wokalista Bartosz Kossowicz (wcześniej znany z zespołu Quidam).

A jeśli mowa o legendach… Niewątpliwie największą legendą, która pojawi się na festiwalu Ino-Rock będzie DAVID CROSS. Angielski skrzypek i klawiszowiec, przede wszystkim znany jako muzyk jednego ze składów King Crimson, zespołu z którym współpracował na przestrzeni lat 1972-1974, pozostawiając nieoceniony wkład na tak dziś już klasycznych albumach jak „Larks’ Tongues in Aspic” i „Starless and Bible Black”, mając także wkład w nagranie albumu „Red”. Po czasie spędzonym w King Crimson Cross dużo podróżował, ostatecznie wracając do muzyki poprzez pracę w teatrze. W 1987 roku wraz z Keithem Tippettem na fortepianie założył zespół o nazwie Low Flying Aircraft. W 1988 roku został zaproszony przez klawiszowca Geoffa Serle do zespołu Radius, z którym nagrał pięć albumów studyjnych. Ostatnio Cross wydał serię nagrań w duecie z Robertem Frippem, Andrew Keelingiem, Andrew Bookerem (z No-Man), Davidem Jacksonem (dawniej z Van der Graaf Generator) i Peterem Banksem (dawniej z Yes). Cross komponował muzykę teatralną i pracował jako aktor. Prowadzi własną wytwórnię płytową Noisy Records. W Inowrocławiu pojawi się z zespołem The David Cross Band, który utworzył na przełomie 1988/1989 roku. W skład pierwszej edycji grupy weszli: grająca na klawiszach Sheila Maloney, basista Simon Murrell (wkrótce zastąpiony przez basistę i wokalistę Johna Dillona), saksofonistę Pete’a McPhaila oraz perkusistę Dana Maurera. Najdłużej pracującymi członkami grupy są gitarzysta Paul Clark (od 1994) i basista Mick Paul (od 1995). David Cross Band wydał siedem albumów, które łączą w sobie elementy rocka progresywnego, heavy metalu, muzyki klasycznej, ambientu, jazzu i muzyki eksperymentalnej.

W Inowrocławiu David ze swoim zespołem zaprezentuje materiał z płyty King Crimson „Larks’ Tongues in Aspic”, od wydania której, w tym roku mija dokładnie pięćdziesiąt lat.

Tegoroczną edycję INO-ROCK FESTIVAL zakończy spektakularny i jedyny w Polsce występ zespołu SOEN wraz z towarzyszącym oktetem smyczkowym i dwuosobowym chórkiem.

Grupa przedstawi fenomenalne reinterpretacje swoich najsłynniejszych kompozycji, wcześniej zamieszczone na albumie Atlantis, który powstał w mistycznych i magicznych murach Atlantis Grammofon Studio w Sztokholmie w Szwecji, a w którym nagrywało wielu międzynarodowych artystów, od Quincy Jonesa przez Lenny’ego Kravitza po Green Day. Dawne kino, w 1941 roku przekształciło się w Metronome Studio (korzystała z niego ABBA), zanim w 1983 roku stało się Atlantis Grammofon. Muzycy z zespołu współpracowali z ww. 8-osobową orkiestrą, aby odkryć świeżą energię takich klasycznych kompozycji jak „Antagonist”, „Monarch”, „Jinn” czy „Lucidity”, a także zarejestrować zupełnie nowy utwór „Trials” i oszałamiającą interpretację mrocznej medytacji Slipknota na temat odrzuconej miłości – „Snuff”. Wydawnictwo jest idealnym podsumowaniem dziesięcioletniej, efektownej kariery tego reprezentanta szwedzkiej sceny spod znaku progresywnego metalu.

Warto dodać, że będzie to powrót po latach grupy do Inowrocławia. Kiedy pojawili się po raz pierwszy w 2012 roku, byli praktycznie nieznanym zespołem, który dopiero co wydał swoją debiutancką płytę.

Ten szwedzki zespół prog-metalowy założyli w 2004 r. perkusista Martin Lopez (eks-Opeth) i gitarzysta Kim Platbarzdis, lecz jego powstanie ogłoszono oficjalnie dopiero w 2010 r. Od początku zachwycał brzmieniem, na które składała się bogata produkcja, melancholijny nastrój (nawet w najbardziej dynamicznych utworach) i duża melodyjność połączona z głębokimi, wyrafinowanymi tekstami. W 2010 r. do składu dołączyli basista Steve DiGiorgio i wokalista Joel Ekelof, a ich pierwszy, zamieszczony w internecie utwór, „Fraccions”, spotkał się z entuzjastyczną reakcją. Debiutancki album grupy, „Cognitive”, ukazał się w 2012 r. i został bardzo ciepło przyjęty, zapewniając grupie serię koncertów w całej Europie, od Niemiec i Skandynawii po Anglię i Estonię.

Po wielu zawirowaniach skład zespołu ostatecznie się ustalił i obecnie tworzą go: Martin Lopez, Oleksii „Zlatoyar” Kobel, Joel Ekelöf, Lars Åhlund i Cody Ford.

W latach 2014-2021 nagrali 4 kolejne, świetnie przyjęte albumy – Tellurian (2014), Lykaia (2017), Lotus (2019) i Imperial (2021). Na jesień 2023 szykują kolejny – Memorial.

Wykorzystano materiały prasowe Organizatora.  BILETY TU 

 

wtorek, 13 czerwiec 2023 18:00

Nowe wydawnictwo grupy ATAN

Na platformach ukazał się właśnie najnowszy materiał studyjny zespołu ATAN. Wersja fizyczna (CD) już jest dostępna w preorderze, a jej dostawy zaczną się od 23.06.2023. Ep składający się z 4 kompozycji, to kontynuacja obranej przez zespół drogi, mieszanki prog rocka i metalu. Płyta została nagrana w londyńskim Sick Lick Studio i zdecydowanie wyróżnia się jakością i brzmieniem. Przykuwający uwagę, najdłuższy, tytułowy utwór na płycie (~17 min), przywołuje twórczość klasycznych wykonawców sceny prog metalowej. Technika, gra z polotem, swoboda i luz w każdym elemencie i instrumencie na płycie, pozwala sądzić, że oto zrodził się nam zespół, który za chwilę zwojuje sceny nie tylko w Europie. Występ przed PANTERĄ (Łódź, PL) jest doskonałym wstępem, do kolejnych koncertów ATAN.atan baner
ATAN – zespół prog-rock-metalowy z Londynu, założony w 2020 r. przez Andrzeja Czaplewskiego – gitarzystę i kompozytora oraz Claudię Moscoso – wokalistkę i autorkę tekstów. Nie jest łatwo w prosty sposób sklasyfikować muzykę ATAN, ponieważ zespół przynosi fascynującą mieszankę progresywnego rocka i metalu, w której często wykorzystywane są struktury polirytmiczne, z partiami z pogranicza soul, aż po djentowe riffy nisko nastrojonych gitar. Zespół łączy elementy progresywne i metalowe z dużą wszechstronnością i ciekawą barwą głosu wokalistki.
ATAN to intrygujące harmonie wokalne, ciężkie riffy 7 i 8-strunowych gitar, melodyjne partie solowe oraz solidny groove sekcji rytmicznej.
Grupa zadebiutowała pod skrzydłami wytwórni Lynx Music albumem zatytułowanym „Ugly Monster”, który ukazał sie 14 wrzesnia 2022 roku. Obecnie trwa akcja wydawnicza drugiego studyjnego materiału, w postaci Ep, której wydaniem zajęła się Prog Metal Rock Promotion.

ATAN „Abnormal Load”
Nr katalogowy PMR015
1. Athanasy
2. Amends
3. Abnormal Load
4. AtAnity

Skład zespołu:
Claudia Moscoso - vocals
Andrzej Czaplewski - guitars
Jerry Sadowski - drums
Marcin Palider - bass

www.progmetalrock.pl
www.atanband.com
www.facebook.com/ATAN.2020

 

Już 15 czerwca do dystrybucji cyfrowej trafi koncertowa płyta Pinn Dropp “Live in Łódź”. Nagrania zostały zarejestrowane 10 kwietnia 2022 w klubie Wytwórnia podczas ostatniego dnia Marillion Weekened, kiedy to warszawski zespół wystąpił przed gwiazdą wieczoru, grupą Marillion.
Płyta ukaże się również w formacie CD. Data premiery zostanie podana w późniejszym terminie. „Live in Łódź” to pełen zapis koncertu na którego repertuar złożyły się kompozycje z albumu „Perfectly Flawed” oraz EP „...Calling from Some Far Forgotten Land”.pd lodz
Tracklista:
1. The Call (intro)
2. Vortex
3. Kingdom of Silence
4. Cluster
5. Always Here
6. Flourescent Dreamscape – part one
7. Cyclothymia
8. Perfectly Flawed – part V – Words Without Meaning

Album koncertowy promowany jest 15 minutowym utworem “Cyclothymia” do którego zrealizowano video nagrane w lutym 2023 w warszawskim Terminalu Kultury. Ścieżka audio pochodzi z albumu „Live in Łódź”.

Linki:
https://pinndropp.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/PinnDroppOff
https://twitter.com/PinnDropp
https://www.instagram.com/pinndropp

 

Steve Hogarth – wokalista legendarnego zespołu Marillion – wystąpi 7 grudnia na specjalnym, świątecznym koncercie w łódzkiej Wytwórni. Bilety w sprzedaży od 1 czerwca, zapraszamy!

hogart

Steve Hogarth jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów muzyki progrockowej na świecie. Posiadacz niesłychanej skali głosu od ponad 30 lat stoi na czele zespołu Marillion, z którym nieustannie święci sukcesy artystyczne. W 1997 roku wydał swój pierwszy solowy album pod pseudonimem „h” zatytułowany „Ice Cream Genius”. Materiał nagrywał razem z keybordzistą Porcupine Tree – Richardem Barbieri – oraz muzykami znanymi z zespołu Blondie: Davem Gregorym i Clemem Burke. Jego solową dyskografię zamyka wydany w 2017 roku album „Colours Not Found In Nature”, nagrany ze szwedzkim zespołem Isildurs Bane, natomiast w marcu zeszłego roku ukazała się najnowsza płyta Marillion, "An Hour Before It's Dark".

Steve Hogarth to nie tylko niezwykły talent, ale też wyjątkowa osobowość, co potwierdzi każdy, kto choć raz miał szansę być na jego koncercie. Podczas występu 7 grudnia w łódzkiej Wytwórni wokalista zaprezentuje specjalnie przygotowany repertuar, w którym obok jego solowych dokonań i utworów z repertuaru zespołu Marillion nie zabraknie również piosenek wykonawców, których darzy szczególnym sentymentem. Co więcej, podczas swoich występów Steve Hogarth często i chętnie wdaje się w rozmowy z widzami, podczas których opowiada anegdoty ze swojego życia. To będzie wyjątkowy wieczór, zapraszamy!

Metal Mind Productions

zaprasza

h natural
(STEVE HOGARTH)
07.12.2023 – Łódź, Wytwórnia

Otwarcie bramek: godz. 19.00
Rozpoczęcie koncertu: godz. 20.00

Ceny biletów (w przedsprzedaży/ siedzące):
Kategoria 1 - 250 PLN
Kategoria 2 - 220 PLN
Kategoria 3 - 210 PLN
Kategoria 4 - 190 PLN


Bilety do nabycia od 1 czerwca na stronach:

shop.metalmind.com.pl (kolekcjonerskie), www.eventim.pl, www.ebilet.pl,

 

Legendarny zespół zaprezentuje utwory ze swojej pierwszej w historii coverowej płyty! Album "A Better Dystopia" z całą pewnością zaskakuje nieoczywistym wyborem utworów, które w dodatku pasują jak ulał do repertuaru zespołu Dave'a Wyndorfa. Posłuchaj na żywo utworów Hawkwind, PooBah, Table Scraps, Dust czy The Scientists w wykonaniu Monster Magnet! Oprócz nowego materiału, Amerykanie zaprezentują również swoje największe przeboje, których przez ponad 30 lat kariery nagrali całą masę!monster

Zespół powraca do Polski po kilku latach przerwy i niedawnym wypadku wokalisty, przez który Monster Magnet zmuszeni byli odwołać ostatnią trasę koncertową. Chłopaki są bardziej zmotywowani do grania i głodni koncertów niż kiedykolwiek – szykuje się wspaniały, rockowy wieczór w ich wykonaniu!
Jak sam Dave'a Wyndorfa krótko mówi o nadchodzących koncertach: „Żyjemy, żeby grać dla publiczności na żywo. To styl życia.”
Przed gwiazdą wieczoru wystąpią dwa doskonale znane, polskie składy - Taxi Caveman i Carnal. Pierwsi są świeżą rewelacją rodzimej sceny stonerowej, a drudzy prawdziwymi weteranami. Oba zespoły zadbają o porządną rozgrzewkę wypełnioną najlepszymi riffami!

Kto: Monster Magnet + Taxi Caveman i Carnal
Kiedy: 06.07.2023
Gdzie: Klub Progresja, Fort Wola 22
Bilety: 150 zł w przedsprzedaży / 170 zł w dniu koncertu.
Dostępne od 3 marca od godziny 10:00 w bileteriach GoOut, Going, eBilet, Eventim oraz na stronie www.progresja.com
GoOut: https://bit.ly/MonsterMagnet2023GoOut
Going: https://bit.ly/MonsterMagnet2023Going
eBilet: https://bit.ly/MonsterMagnet2023eBilet
Eventim: https://bit.ly/MonsterMagnet2023Eventim
Zalecamy kupowanie biletów wyłącznie w wymienionych powyżej bileteriach. Kupując bilety w innych miejscach ryzykują Państwo kupno fałszywego biletu.

 

Łysa Góra to zespół doświadczonych muzyków spod znaku mocnego rock-metalowego uderzenia, który bardzo niestandardowo podchodzi do ciężkich
brzmień. W ich twórczości progmetalowe przestrzenie przesycone są słowiańskim duchem. Te ludowe odniesienia dodają emocji i autentyczności, przypominają o korzeniach, mocne gitarowe riffy nurzają się w chwytających za serce skrzypcowych partiach. Mocna sekcja basowo – perkusyjna jest motorem hipnotyzującym słuchacza. Całość okraszona biało śpiewem, poruszającym najskrytsze struny środkowoeuropejskiej duszy :)
Energetyzujące aranżacje, poruszające teksty, bogactwo etnicznych brzmień, nowoczesny wielobarwny przekaz. Łysa Góra jest niełatwa do zaszufladkowania, po prostu trzeba ją usłyszeć. Zespół ma na swoim koncie masę koncertów, festiwali, także występy na żywo w programach radiowych i telewizyjnych oraz różnych projektach audiowizualnych. Ich występy to gwarancja niesamowitej dawki energii i klimatu rodem z Łysej Góry!Łysa Góra 2 Autor Grzegorz Kicmal
Łysa Góra ma dwa oblicza!
PIERWSZE, to ognisty projekt heavy folkowy – mocne, głębokie metalowe brzmienia, białe wielogłosy, podwójna stopa, zakręcone gitarowe riffy, energetyzujące skrzypce i transowy bass.
DRUGIE, to Łysa Góra Akustycznie – projekt o delikatniejszym akustycznym brzmieniu z wykorzystaniem czysto etnicznego instrumentarium: fidel płocka, baglama, szuflabas, bęben sznurowy czy didgeridoo, drumla, djembe w połączeniu z białym śpiewem.

TRACKLISTAŁysa Góra W Ogniu Świat cover 3000x3000
01. W Ogniu Świat
02. Wdowa
03. Wiedźma Bimbrownica
04. Morowa Dziewica
05. Oj Dolo
06. Wolność
07. Wino Porzeczkowe
08. Kupalinka

SKŁAD
Dorota Filipczak-Brzychcy – wokal
Sylwia Biernat – skrzypce, wokal
Krystiak Jędrzejczyk – perkusja, wokal, klawisze
Paweł Piotrowicz – gitara basowa, wokal
Piotr Kocimski – gitara elektryczna, wokal

Płytę wspołtworzyli byli członkowie zespołu:
Marta Jędrzejczyk (Kupalinka, Oj Dolo)
Grzegorz Lasek (cała płyta)
Krzysztof Rukat (Kupalinka, Oj Dolo)
Data wydania: 12.05.2023

Format: CD
Nr kat.: OSKAR 1142 CD; EAN: 5907811114221

 

The POKS przedstawia światu swój debiutancki album długogrający pt. „Ja człowiek". To długo oczekiwany materiał, który dojrzewał przez wiele lat w studiu, żeby w końcu w pełni dopracowany ujrzeć światło dzienne! Na płycie znajdziemy 10 utworów, które ukazują ludzi jako istoty pełne sprzeczności, żyjące w rozwiniętych cywilizacjach, a jednak tkwiące w swoich atawizmach pożądania i posiadania. Zespół przygląda się ludzkiej naturze z dystansem, podkreślającpotrzebę szacunku dla drugiego człowieka i planety.

 The POKS 2 1

The POKS to polski zespół muzyczny, założony w 2015 roku w Krakowie. Grupa tworzy rock alternatywny inspirowany brytyjską sceną indie, folk oraz islandzkim post-rockiem. W 2019 roku zespół wydał swój drugi minialbum pt. „Na Atomy", który był podróżą inspirowaną filmami, wyobraźnią i miłością do muzycznych przestrzeni. Okres pandemii spędzili na tworzeniu materiału na swoją pierwszą długogrającą płytę.
8 maja 2023 roku zespół wydał swój pierwszy album długogrający pt. „Ja człowiek". Na płycie znajduje się 10 utworów w tym single tj. „Acid", „Świat" oraz „Całe Zło". Album skupia się na ludzkiej naturze i hipokryzji, która obecna jest w naszym życiu od zarania dziejów. Płyta zawiera refleksyjne teksty, które skłaniają słuchacza do zastanowienia się nad swoją postawą wobec innych ludzi i planety.
Zespół przygląda się ludzkiej naturze z dystansem. Wojny i katastrofy ekologiczne otaczają nas dookoła, mimo doświadczeń wyciąganych z historii. Album „Ja człowiek" potrzebował czasu, aby dojrzeć do momentu wydania. Teraz, kiedy jest już gotowy, The POKS nie może doczekać się, aby podzielić się nim z publicznością podczas koncertów na żywo. Muzyka na płycie to połączenie rocka i alternatywy, wzbogacone dźwiękami syntezatorów i przestrzennych gitar. To nie tylko zbiór piosenek, ale także refleksja nad człowieczeństwem i naszą rolą w świecie.

Data wydania: 08.05.2023The POKS Ja Człowiek Cover
Format: CD
Nr. Kat.: OSKAR 1141 CD / EAN: 5907811 1141 22
Tytuł: Ja Człowiek
Wytwórnia: Oskar Records

TRACKLISTA
01. Całe Zło
02. Czlowiek
03. Acid
04. Anyone
05. Charles Floyd
06. Złudzenie
07. Toń!
08. Czas
09. No colours
10. Świat

Skład
Łukasz Dąbrowny – wokal, gitara
Dominik Gałenza – gitara, syntezator
Adam Balicz – perkusja
Rafał Drozdowski – gitara basowa

 

niedziela, 07 maj 2023 12:49

HOLIDAY PROG EVENING

HOLIDAY PROG EVENING
Zapraszamy 22 lipca 2023 roku do klubu Potok na wyjątkowe wydarzenie!
Holiday Prog Evening to muzyczny wieczór, podczas którego zaprezentują się różne zespoły poruszające się wokół rocka progresywnego. Czeka na Was podróż po całym spektrum proga – od atmosferycznych, tajemniczych brzmień poprzez ciężkie riffy, poprzez emocjonalne partie, na wirtuozerii kończąc.
W towarzystwie Beyond The Event Horizon wystąpią nowe i ambitne zespoły z Warszawy i z Bydgoszczy.
Start: godz. 19:00
Bilety:
40 zł (płatne gotówką, w dniu koncertu)
O uruchomieniu internetowej przed sprzedaży będziemy informować.HOLIDAY PROG EVENING

LINE-UP:
BEYOND THE EVENT HORIZON
(Instrumental rock, post rock)
Beyond the Event Horizon powstał w roku 2010 roku w Poznaniu. Ich muzyka to instrumentalny rock nie do końca trzymający się przetartych schematów, co daje im własną tożsamość muzyczną.
Zespół ma za sobą występy przed zespołami takimi jak: Khuda, Dorena, Crippled Black Phoenix, Anitmatter, Spoiwo, Besides, Steak Number Eight, Telepathy, Long Distance Calling. Podczas koncertu zabierze słuchaczy na instrumentalny spektakl muzyczny z połączeniem mocnej sekcji rytmicznej, gitarowych melodii przeplatanych z elektronicznymi pejzażami.

HAVENWARD
(Progressive rock/metal)
Havenward to warszawska grupa muzyczna, która wraca do grania na żywo po ponad roku w nowym, odświeżonym składzie. Twórczość zespołu to złożone kompozycje pełne emocjonalnych partii, technicznych solówek i połamanych riffów inspirowanych takimi zespołami jak: Dream Theater, Haken, Symphony X, The Neal Morse Band czy Circus Maximus. Zespół ma na koncie pięć singli, w tym najbardziej znany, czyli „Turbulences” i pracuje nad nowym materiałem.

LOVECRAFT
(Psychodelic rock, progressive rock, heavy metal)
Energiczna i ambitna grupa z Bydgoszczy, powstała w 2019 roku. Tworzą mieszankę heavy metalu, rocka psychodelicznego, rocka progresywnego, i bluesa. We wrześniu zeszłego roku wydali debiutancką płytę "Can Abyss", na której The Doors miesza się z Trouble, Judas Priest z Kyuss, Manilla Road z Danzig a nad wszystkim unosi się aromatyczny (i nierakotwórczy) dym. Mieszkanka wybuchowa przy której nie można przejść obojętnie. Jak przystało na mistrza grozy, zadbali, by Can Abbys w pełni oddawał Lovecraftowskie klimaty.

CORAMINE
(Progressive rock)
Coramine to warszawska formacja z początkami sięgającymi 2016 roku. Zespół gra rocka progresywnego, choć jak sam określa, nie do końca trzymającego się schematu. Muzycy czerpią inspiracje z różnych gatunków muzycznych, co zostało wyrażone w złożonych i eklektycznych kompozycjach. W 2022 roku zadebiutowali albumem „Incl.”, który poprzedziły dwa single: „Swarm” oraz „Tainted”. Album znalazł się w zestawieniu najlepszych albumów 2022 roku według wydawnictwa Strona B. Zespół może również pochwalić się pierwszym miejscem na liście przebojów Radia Bohema.

 

czwartek, 06 kwiecień 2023 17:09

Lifesigns po raz pierwszy w Polsce!

Zapraszamy na niezapomniany wieczór w towarzystwie Lifesigns – prog rockowej supergrupy, która ostatnim albumem Altitude zachwyciła słuchaczy! Koncert odbędzie się 21.06 w Brześciu Kujawskim, w sali BCKiH "Wahadło", która znana jest z doskonałej akustyki i świetnego klimatu.1200x628 lifesigns1
Lifesigns to zespół, który zyskał uznanie fanów na całym świecie dzięki swojemu unikalnemu stylowi, połączeniu progresywnych brzmień z elementami jazzu i rocka. Ich muzyka to mieszanka złożonych melodii, pięknych aranżacji i emocjonalnych tekstów, które potrafią poruszyć każdego słuchacza. W skład zespołu wchodzą muzycy związani z takimi grupami jak Iona, Asia, The Flower Kings czy Quincy Jones.
To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć ten zespół na żywo po raz pierwszy w Polsce i doświadczyć ich niesamowitej energii.
Cena biletów na koncert wynosi tylko 89 zł do 31.05, a po tym terminie wzrośnie do 99 zł. W dniu koncertu bilety będą kosztować 120 zł.


Biletów dostępne na bilety24: https://www.bilety24.pl/koncert/1075-lifesigns-brzesc-kujawski-21-06-2023-88414?id=476872

Zapraszamy serdecznie!

Gabriel Agudo - niezwykły wokalista i multiinstrumentalista z Argentyny - zaprasza na dwa koncerty w Polsce!
Gabriel Agudo to artysta o niesamowitej charyzmie, który umiejętnie łączy melodyjne i emocjonalne śpiewanie z bogatymi aranżacjami i wirtuozowską grą na gitarze, basie, perkusji i klawiszach. W przeszłości znany jako frontman zespołu Bad Dreams, obecnie oprócz kariery solowej współpracuje ze Steve Rothery Band i In Continuum, a na jego koncertach słychać wpływy takich zespołów jak Yes, Genesis, czy Marillion. Znakomity głos i ciepło brzmiąca południowoamerykańska gitara - nie możesz przegapić tej okazji!gabriel koncert
Gabriel wystąpi 18 kwietnia w Poznaniu w klubie 2Progi i 19 kwietnia w Piekarach Śląskich w Ośrodku Kultury Andaluzja. Miejsca siedzące nienumerowane.

Bilety w cenie 45 zł (55 zł w dniu koncert) są dostępne na bilety24
Nie zwlekaj i kup bilet na niezapomniany wieczór z muzyką pełną pasji i energii!

 

wtorek, 28 marzec 2023 17:11

RPWL powracają z nowym albumem i trasą

RPWL, czyli art-rockowi artyści z Freising, wkraczają w 2023 rok – od ich płytowego debiutu upłynęły już 23 lata! Z jedenastoma albumami studyjnymi i dziewięcioma koncertowymi, ugruntowali swoją pozycję jednego z odnoszących największe sukcesy zespołów art rockowych w Europie.
17 marca 2023 roku ukaże się ich najnowsze dzieło „Crime Scene”, które traktuje o najbardziej spektakularnych zbrodniach w całej historii przestępczości. Tak jak dotychczas, ten temat również będzie inscenizowany na żywo z wykorzystaniem multimediów. Ponadto skład live zespołu powiększy się o dwie wokalistki.rpwl progresja
Jeszcze przed premierą albumu możemy spodziewać się pierwszego singla, w którym zespół wcieli się w rolę śledczych i wyruszy na poszukiwanie seryjnego mordercy. Czy to się uda, przekonamy się już w styczniu, kiedy to misternie zrealizowane wideo trafi do sieci.
Ostatni dziesiąty studyjny album RPWL „Tales From Outer Space” z 2019 roku, z sukcesem zagościł na rockowych playlistach i muzycznych rankingach. Uplasował się on na 49. miejscu na niemieckim rankingu sprzedaży płyt. 7 utworów zbudowanych na tematyce science-fiction podbiło serca art-rockowych fanów. Ostatnia trasa koncertowa odniosła sukces czego dowodem były wyprzedane kluby.
Po udanym, jubileuszowym koncercie filmowym do pierwszego albumu „God Has Failed – Live & Personal” przychodzi czas na nowy album - nie możemy się go doczekać!
Skład:
Yogi Lang – wokal i instrumenty klawiszowe
Kalle Wallner – gitara
Marc Turiaux – perkusja
Markus Grützner – bas
Caroline von Brünken – chórki
Carmen Tannich – chórki"
RPWL, 13.04.2023
Bilety: 90 zł w przedsprzedaży, 100 zł w dniu koncertu
Punkty sprzedaży:
GoOut, Eventim, eBilet, Going.

 

niedziela, 12 marzec 2023 09:51

Premiera nowej płyty The Adekaem.

Po wydaniu płyty The Great Lie w 2021 roku zespół przystąpił od razu do tworzenia nowej muzyki. Już przy pierwszych próbach rejestracji okazało się że nowe utwory będą formalnie prostsze i krótsze od swoich poprzedników z The Great Lie. Z kilkunastu szkiców wybraliśmy 6 utworów na nową płytę, całość uzupełniły 4 utwory z sesji The Great Lie
Album został wyprodukowany i wydany przez zespół The Adekaem (dystrybucja LYNX Music), w skład którego, niezmiennie od wydania drugiej płyty „Sound Coloring” w 2017 roku, wchodzą: Andrzej Bielas - instrumenty klawiszowe oraz Krzysztof Stefan Wala – gitary, gitar synth, synths oraz znany z poprzedniej płyty, tym razem po raz pierwszy jako pełnoprawny członek zespołu Jakub Basoń - słowa. Wszystkie kompozycje na Albumie są autorstwa Andrzej Bielas / Krzysztof Wala. Zespół niezmiennie działa w Tychach, gdzie rejestruje (instrumenty klawiszowe, gitary), miksuje, robi wstępną produkcję nagrań w swoim Zespołowym Studio Nagraniowym. Tradycyjnie również swoich prac użyczył Artysta Malarz z Częstochowy – Krzysztof Żyngiel.newsad

Do udziału w sesji nagraniowej czwartej płyty zaprosiliśmy zaprzyjaźnionych muzyków: po raz pierwszy Grzegorza Bauera, perkusja, (między innymi Millenium) oraz Daniela Kurtykę (znanego z zespołu Lizard, gdzie gra na gitarze oraz ze swojego projektu Imaginarium) oraz muzyków znanych z poprzedniej płyty czyli Marcina Staszek, wokal (między innymi Moonrise), Krzysztofa Wyrwę, gitara basowa, (między innymi Millenium). Nagrań ścieżek perkusji, wokalu (2,6,7,8,10), gitary akustycznej (2,7,8) dokonano w Heaven’s Sound Marcin Piekło w Jasienicy w kwietniu, październiku i listopadzie 2022 roku. Nagrań ścieżek instrumentów klawiszowych, gitar, dokonano w zespołowym studio nagraniowym w Tychach od lipca 2021 do września 2022 roku. Wokal Marcina Staszek został zarejestrowany w domowym studio wokalisty w Warszawie. Gitara basowa Krzysztof Wyrwa została zarejestrowana w domowym studio basisty w Krakowie. Miks i Mastering od czerwca 2022 do marca 2023 w studio nagraniowym zespołu w Tychach, Heavens Sound Marcin Piekło, Kosa Buena Studio

All THE DREAMS:
1. Soul of Syria
2. Premonition
3. The Geographer
4. Something Is Coming
5. Mystic Moon
6. Disassociation
7. Last Day’s Sun
8. Inmate’s Cry
9. Full Moon Hike
10. All The Dreams
Bonus Tracks:
11. Premonition (Vocal Marcin Staszek)
12. Disassociation (Flet Jakub Basoń)
13. Inmate’s Cry (Vocal Marcin Staszek)

Data wydania: 24 MARZEC 2023 r

Rock-Serwis Piotr Kosiński i Kujawskie Centrum Kultury
z nieukrywaną przyjemnością mają zaszczyt zaprosić na
XV edycję najsympatyczniejszego letniego festiwalu w Polsce - INO-ROCK,
w samym sercu Parku Solankowego w Inowrocławiu

graf 2543x978 

W tym roku wystąpią kolejno:

HERE ON EARTH (Polska)

LONG DISTANCE CALLING (Niemcy)

COLLAGE (Polska)

DAVID CROSS BAND (Wielka Brytania)
(play King Crimson Larks' Tongues In Aspic at 50)

HEADLINER, którego nazwę/nazwisko ogłosimy 12 czerwca 2023

26 sierpnia 2023 Teatr Letni INOWROCŁAW start - godz. 16:30

Ceny biletów: 229,00zł (do 11.06.2023) / 249,00zł (od 12.06.2023)

Bilety będą dostępne na www.rockserwis.pl (bilety kolekcjonerskie) oraz w salonach EMPiK, Media Markt i Saturn, punktach sprzedaży Eventim (www.eventim.pl) I Ticketmaster (www.ticketmaster.pl) na terenie całego kraju.
W Inowrocławiu - w sklepie muzycznym Forte oraz w Kujawskim Centrum Kultury.

Początek sprzedaży - 10.03.2023

Organizatorzy festiwalu: Rock-Serwis Piotr Kosiński i Kujawskie Centrum Kultury
Patronat: Prezydent Miasta Inowrocławia

Patronat radiowy: Radio Rockserwis FM

 

wtorek, 07 marzec 2023 20:20

Brutus w Poznaniu i Warszawie

Premiera najnowszego, długo wyczekiwanego albumu Brutus zbliża się wielkimi krokami, a my już teraz zapraszamy Was na 2 koncerty na ich przyszłorocznej trasie! Belgijskie trio wystąpi w połowie marca w Poznaniu oraz Warszawie. W roli gościa specjalnego zagra Quentin Sauve znany również z zespołu Birds In Row.
Po doskonałych koncertach u boku Cult of Luna oraz na tegorocznym Mystic Festiwalu Brutus zaskarbił sobie ogromną sympatię wśród polskiej publiki. Nic w tym dziwnego, bowiem muzyka zespołu, w której mieszają się rock, metal, punk czy hardcore, potrafi w wyjątkowy sposób chwycić słuchacza za serce. Podobnego ładunku emocji możemy spodziewać się na najnowszej płycie Belgów, “Unison Life”, której premiera planowana jest na 21 października. Album wypełnia energia, której zespół nie mógł spożytkować w ostatnich latach na żywo, czego efektem jest materiał wynoszący grupę na kolejny, wyższy poziom. “Chciałam, aby każdy utwór brzmiał jak ostatni przez nas kiedykolwiek napisany” komentuje zawartość “Unison Life” wokalistka i perkusistka, Stefanie Mannaerts. Nie inaczej jest z występami Brutus na żywo, które zostają w pamięci odbiorców na długo. Zapisujcie marcowe daty w kalendarzach, bo tych koncertów po prostu nie wypada przegapić!brutus
BRUTUS
Support: Quentin Sauvé
14.03.2023
Poznań, Tama
16.03.2023
Warszawa, Hybrydy
BILETY:
https://bit.ly/BRUTUS_WARSAW
Punkty sprzedaży: www.winiarybookings.pl, Going, Empik Bilety, Biletomat, Eventim Polska, Ebilet.pl, Ticketmaster Polska

 

niedziela, 05 marzec 2023 20:04

Cult of Luna w Krakowie i Warszawie

Czołowe zespoły post-metalowe na dwóch wspólnych koncertach w Polsce! Cult of Luna i Russian Circles wyruszają na cohedlinerską trasę po Starym Kontynencie, podczas której odwiedzą Kraków (30.03.2023) oraz Warszawę (31.03.2023) W roli supportu wystąpi brytyjska grupa Svalbard.
Cult of Luna i Russian Circles to formacje, które na scenie post-metalowej już nic nie muszą udowadniać. Zespoły te od lat konsekwentnie podążają własnymi ścieżkami, jednak w obu przypadkach możemy znaleźć wspólny pierwiastek - nacisk na atmosferę i wypełnienie utworów emocjami. Ich ostatnie wydawnictwa, “The Long Road North” (Cult of Luna_ oraz “Blood Year” (Russian Circles), wskazują, że o spadku formy nie ma mowy, a same kompozycje cechuje wysoki potencjał koncertowy.
Na obu koncertach w roli supportu zaprezentuje się brytyjska grupa Svalbard, której mieszanka post-rocka, black metalu oraz d-beatu zwraca uwagę coraz większej publiczności na europejskiej scenie.lunaprog
CULT OF LUNA + RUSSIAN CIRCLES
Support: Svalbard
30.03.2023
Kraków, Studio
31.03.2023
Warszawa, Progresja
19:00 OTWARCIE DRZWI
19:15 SVALBARD
20:15 RUSSIAN CIRCLES
21:45 CULT OF LUNA
BILETY: https://bit.ly/COL_RC_WWA
BILETY KOLEKCJONERSKI: https://bit.ly/CULTOFLUNA_WWA_KOLEKCJONERSKI
Punkty sprzedaży: www.winiarybookings.pl, Going, Biletomat.pl, Empik Bilety, Ebilet, Eventim, Ticketmaster

 

Solowy krążek Michała Wojtasa, lidera zespołu Amarok, otwiera przed słuchaczem drzwi do muzycznego świata, stworzonego z niebanalnych dźwięków pochodzących zarówno z serca, jak i z natury. „Lore” inspirowany jest motywami celtyckimi, starosłowiańskimi i nordyckimi, a więc w tej podróży nie zabraknie ani dyskretnych, relaksacyjnych brzmień, ani nieco mocniejszych
elektroniki i ambientu.
Płyta już dostępna w sprzedaży na www.IndependentMusicMarket.com

 mockup 1cd 1200x900

Data wydania: 27.02.2023

Format: CD
Nr kat.: OSKAR 1139 CD

Nazwa albumu: Lore
Wytwórnia: Oskar Records

1. Lore
2. Eiocha
3. Ritual
4. The Roots & The Rain
5. Myth Of Creation
6. Song Of Cernunnos
7. The Echoes
8. The Oak Tree
9. Tales Of The Woods

 

Strona 1 z 8